
| : | 0097097417 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | Laird - Performance Materials |
| : | RFI FINGERSTOCK |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Laird - Performance Materials |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Beryllium Copper |
| Length | 16.000" (406.40mm) |
| Type | Fingerstock |
| Width | 0.180" (4.57mm) |
| Operating Temperature | 121°C |
| Height | 0.145" (3.68mm) |
| Attachment Method | Slot |
| Plating | Tin |
| Plating - Thickness | 299.21µin (7.60µm) |