
| : | 063929 |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | J.W. Miller / Bourns |
| : | XFMR FLYBACK 3. |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | Kaschke |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.866" L x 0.748" W (22.00mm x 19.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 44kHz ~ 132kHz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 4200V |
| Voltage - Primary | 85 ~ 265V |
| Height - Seated (Max) | 0.709" (18.00mm) |
| Inductance @ Frequency | 3.9mH @ 10kHz |