
| : | 10-CBSF-1.25X3.0X0.13 |
|---|---|
| : | RF Shields |
| : | Leader Tech Inc. |
| : | RF SHIELD 1.25" |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Leader Tech Inc. |
| Series | 10-CBS |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Shield, 2-Piece |
| Length - Overall | 3.000" (76.20mm) |
| Ventilation | Non-Vented |
| Width - Overall | 1.250" (31.75mm) |
| Height - Overall | 0.300" (7.62mm) |