
| : | 1020BC-2512.5MMX10M |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M (TC) |
| : | RF EMI SHLDING |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M (TC) |
| Series | 1020BC |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Copper Foil |
| Length | 393.701" (10.00m) |
| Shape | Roll |
| Type | Shielding Tape |
| Width | 0.492" (12.50mm) |
| Adhesive | Acrylic, Conductive |
| Thickness - Overall | 0.001" (0.03mm) |