
| : | 10X-CBSP-1.5X1.75X0.335 |
|---|---|
| : | RF Shields |
| : | Leader Tech Inc. |
| : | RF SHIELD 1.5" |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Leader Tech Inc. |
| Series | 10-CBS |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Cover |
| Length - Overall | 1.750" (44.45mm) |
| Ventilation | Non-Vented |
| Width - Overall | 1.500" (38.10mm) |
| Height - Overall | 0.335" (8.51mm) |