
| : | 11-28FS-NI-16-NTP |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | Leader Tech Inc. |
| : | RFI FINGERSTOCK |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Leader Tech Inc. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Beryllium Copper |
| Length | 16.000" (406.40mm) |
| Type | Fingerstock |
| Width | 0.280" (7.11mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 121°C |
| Height | 0.110" (2.79mm) |
| Attachment Method | Adhesive |
| Plating | Nickel |
| Plating - Thickness | Flash |