
| : | 1183 1" |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M |
| : | RF EMI SHIELDIN |
| : | - |
| : | Box |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M |
| Series | 1183 |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Tin-Plated Copper Foil |
| Length | 36.000" (914.40mm) |
| Type | Shielding Sheet |
| Width | 1.000" (25.40mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Adhesive | Conductive, Single Sided |
| Thickness - Overall | 0.003" (0.07mm) |