
| : | 1267 X 1" |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M |
| : | RF EMI SHIELDIN |
| : | - |
| : | Box |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M |
| Series | 1267 |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Embossed Aluminum Foil |
| Length | 54.000' (16.50m) |
| Type | Shielding Tape |
| Width | 1.000" (25.40mm) |
| Adhesive | Non-Conductive, Single Sided |
| Thickness - Overall | 0.005" (0.13mm) |