
| : | 1812B683K601YXHM |
|---|---|
| : | Ceramic Capacitors |
| : | Knowles DLI |
| : | 1210+ MLCC - HI |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Knowles DLI |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 600V |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.065" (1.65mm) |
| Capacitance | 0.068 µF |