
| : | 2452643-1 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | TE Kemtron |
| : | RF EMI GASKET 1 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Kemtron |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Silicone Nickel Aluminum |
| Length | 32.808' (10.00m) |
| Shape | Round |
| Type | Gasket |
| Width | 0.079" (2.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Thickness - Overall | 0.079" (2.00mm) |