
| : | 40-30-1020-S6600 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Parker Chomerics |
| : | RF EMI GASKET 2 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Parker Chomerics |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Fluorosilicone Elastomer Ag/Al |
| Length | 20.000" (508.00mm) |
| Shape | Sheet |
| Type | Gasket |
| Width | 10.000" (254.00mm) |
| Thickness - Overall | 0.062" (1.57mm) |