
| : | 501-33923 |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | Quantic Wenzel |
| : | XTAL OSC OCXO 1 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Quantic Wenzel |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 2.000" L x 2.000" W (50.80mm x 50.80mm) |
| Type | OCXO |
| Voltage - Supply | 12V ~ 15V |
| Height - Seated (Max) | 1.000" (25.40mm) |
| Absolute Pull Range (APR) | ±200ppb |
| Frequency | 10 MHz |
| Base Resonator | Crystal |