
| : | 5113DFT-5012.5MMX10M |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M (TC) |
| : | RF EMI SHLDING |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M (TC) |
| Series | 5113DFT |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Polyolefin |
| Length | 393.701" (10.00m) |
| Shape | Roll |
| Type | Shielding Tape |
| Width | 0.492" (12.50mm) |
| Operating Temperature | 105°C |
| Adhesive | Conductive, Double Sided, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.002" (0.05mm) |