
| : | 72V2105L10PFG |
|---|---|
| : | FIFOs Memory |
| : | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| : | IC FIFO SYNC 25 |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | 72V |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Synchronous |
| Memory Size | 4.5M (256K x 18) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Data Rate | 100MHz |
| Access Time | 6.5ns |
| Current - Supply (Max) | 60mA |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (14x14) |
| Bus Directional | Uni-Directional |
| Expansion Type | Depth, Width |
| Programmable Flags Support | Yes |
| Retransmit Capability | Yes |
| FWFT Support | Yes |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |