
| : | 750317463 |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | Würth Elektronik Midcom |
| : | XFMR FLYBACK DC |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-OLLT |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 1.240" L x 1.240" W (31.50mm x 31.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 100kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 3000V |
| Voltage - Primary | 80 ~ 600V |
| Voltage - Auxiliary | 12V @ 20mA |
| Chipset Manufacturer | Linear Technology |
| Height - Seated (Max) | 0.807" (20.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 440µH @ 1kHz |