| : | 750342984 |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | Würth Elektronik Midcom |
| : | XFMR FLYBACK DC |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-FLYTI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 600kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Voltage - Primary | 9 ~ 16V |
| Voltage - Auxiliary | 15V @ 10mA |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.415" (10.54mm) |
| Inductance @ Frequency | 30µH @ 50kHz |