
| : | 821024PPG |
|---|---|
| : | CODECS |
| : | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| : | IC PCM CODEC QU |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | PCM, Filter |
| Data Interface | PCM Audio Interface |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 4.75V ~ 5.25V |
| Number of ADCs / DACs | 4 / 4 |
| Sigma Delta | No |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |