| : | 93026-45KS |
|---|---|
| : | Tantalum Capacitors |
| : | Vishay / Sprague |
| : | ST33-75T1KI |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | SuperTan®, DLA 93026 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | Wet Tantalum |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Hermetically Sealed |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.5Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | A |
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage - Rated | 75 V |