
| : | AN_GSM_108 |
|---|---|
| : | RF Antennas |
| : | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| : | Maswell 4G/3G S |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 5m |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Range | 698MHz ~ 960MHz, 1.572GHz ~ 1.578GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.4835GHz |
| Applications | GSM |
| Gain | 2.5dBi |
| Termination | SMA Male |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Flat Bar |
| Height (Max) | 0.339" (8.60mm) |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.6GHz |
| RF Family/Standard | Cellular |