
| : | AP1019BEC |
|---|---|
| : | Motor Drivers, Controllers |
| : | Asahi Kasei Microdevices Corporation (AKM) |
| : | 9.0V 2CH H-BRID |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Asahi Kasei Microdevices Corporation (AKM) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Package / Case | 16-UFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 1.1A |
| Interface | Logic |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | General Purpose |
| Technology | DMOS |
| Voltage - Load | 2V ~ 9V |
| Supplier Device Package | 16-WLCSP (1.96x1.96) |