| : | AP432ASAG-7 |
|---|---|
| : | Voltage Reference |
| : | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| : | IC VREF SHUNT A |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Tolerance | ±0.5% |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 30ppm/°C |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.24V |
| Current - Cathode | 300 µA |
| Current - Output | 200 mA |
| Voltage - Output (Max) | 20 V |