
| : | AS0149ATSC00XUEA1-TRBR |
|---|---|
| : | Image Sensors, Camera |
| : | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| : | 1.3MP 1/3.7 CIS |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 89-LFBGA |
| Type | CMOS |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 1.2V |
| Pixel Size | 3µm x 3µm |
| Active Pixel Array | 1312H x 992V |
| Supplier Device Package | 89-IBGA (8x9) |
| Frames per Second | 30.0 |