| : | AS4C64M32MD4-062BAN |
|---|---|
| : | Memory |
| : | Alliance Memory, Inc. |
| : | IC DRAM 2GBIT L |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Alliance Memory, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 200-WFBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Size | 2Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Voltage - Supply | 1.06V ~ 1.17V, 1.7V ~ 1.95V |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR4 |
| Clock Frequency | 1.6 GHz |
| Memory Format | DRAM |
| Supplier Device Package | 200-FBGA (10x14.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 18ns |
| Memory Interface | LVSTL |
| Access Time | 3.5 ns |
| Memory Organization | 64M x 32 |