
| : | AS8525-AQFP-21 |
|---|---|
| : | Power Management - Specialized |
| : | OSRAM Opto Semiconductors (ams OSRAM) |
| : | AS8525-AQFP QFN |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | OSRAM Opto Semiconductors (ams OSRAM) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.3V ~ 18V |
| Applications | Current Sense Amp, Current Switch |
| Current - Supply | 65mA (Max) |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |