
| : | ATX-H12-F-25.000MHZ-G100-T |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | Abracon |
| : | XTAL OSC TCXO 2 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Abracon |
| Series | ATX-H12 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CMOS |
| Function | Standby (Power Down) |
| Type | TCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Frequency Stability | ±10ppm |
| Voltage - Supply | 1.68V ~ 3.63V |
| Current - Supply (Max) | 5.5mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency | 25 MHz |
| Base Resonator | Crystal |