
| : | BB831E7904HTSA1 |
|---|---|
| : | Variable Capacitance (Varicaps, Varactors) |
| : | IR (Infineon Technologies) |
| : | DIODE VAR CAP 3 |
| : | - |
| : | - |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | - |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Type | Single |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Capacitance @ Vr, F | 1.2pF @ 28V, 1MHz |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C28 |
| Supplier Device Package | PG-SOD323-3D |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 30 V |
| Capacitance Ratio | 9.5 |