
| : | BLP9LA25SXY |
|---|---|
| : | RF FETs, MOSFETs |
| : | Ampleon |
| : | RF MOSFET LDMOS |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Ampleon |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-270AA |
| Current Rating (Amps) | 1.4µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 941MHz |
| Configuration | N-Channel |
| Power - Output | 25W |
| Gain | 18.4dB |
| Technology | LDMOS |
| Supplier Device Package | TO-270-2F-1 |
| Voltage - Rated | 40 V |
| Voltage - Test | 13.6 V |
| Current - Test | 500 mA |