
| : | CA54 |
|---|---|
| : | RF Amplifiers |
| : | Metelics (MACOM Technology Solutions) |
| : | AMPLIFIER,CASCA |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Metelics (MACOM Technology Solutions) |
| Series | A54 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-8 Style, 4 Lead |
| Mounting Type | Through Hole |
| Frequency | 5MHz ~ 500MHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 15V |
| Gain | 27.5dB |
| Current - Supply | 34mA |
| Noise Figure | 4.5dB |
| P1dB | 8dBm |
| Test Frequency | 3MHz ~ 500MHz |
| Supplier Device Package | TO-8 |