
| : | CS53B-F3050HM18-12.500M-TR |
|---|---|
| : | Crystals |
| : | Transko |
| : | 12.500Mhz cryst |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Transko |
| Series | CS53B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Frequency | 12.5 MHz |