
| : | DA9062-64AMC |
|---|---|
| : | Power Management - Specialized |
| : | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| : | STANDARD VARIAN |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 2.8V ~ 5.5V |
| Applications | Memory, DDR2/DDR3 Regulator |
| Current - Supply | 11mA |
| Supplier Device Package | 40-QFN (6x6) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |