
| : | DFR0728 |
|---|---|
| : | Distance Measuring |
| : | DFRobot |
| : | SENSOR OPTICAL |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | DFRobot |
| Series | LiDAR |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | Digital |
| Sensing Distance | 9.84" ~ 472.44" (25cm ~ 1200cm) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Voltage - Supply | 11V ~ 24V |