
| : | DPA422GN |
|---|---|
| : | Special Purpose Regulators |
| : | Power Integrations |
| : | IC REG CONV POE |
| : | - |
| : | Tube |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Power Integrations |
| Series | DPA-Switch® |
| Package | Tube |
| Product Status | DISCONTINUED |
| Package / Case | 8-SMD, Gull Wing |
| Voltage - Output | 220V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 16V ~ 75V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Converter, Power Over Ethernet and Telecom Applications |
| Supplier Device Package | 8-SMD |