
| : | DSF505Q9R0KZT |
|---|---|
| : | Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors |
| : | Illinois Capacitor (Cornell Dubilier Electronics) |
| : | CAPACITOR 5F -1 |
| : | - |
| : | Bag |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Illinois Capacitor (Cornell Dubilier Electronics) |
| Series | DSF |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -10%, +30% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination | PC Pins |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Capacitance | 5 F |
| Voltage - Rated | 9 V |