
| : | EA-TD081-5-24 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Leader Tech Inc. |
| : | RF FERRITE SHEE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Leader Tech Inc. |
| Series | EA |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Silicone Elastomer |
| Length | 24.000" (609.60mm) |
| Shape | Square |
| Type | Flexible Ferrite Sheet |
| Width | 24.000" (609.60mm) |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.081" (2.06mm) |