
| : | F1A1-303015-100M |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | Signal Transformer |
| : | FIXED IND 10.0U |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Signal Transformer |
| Series | F1A1-303015 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 624Ohm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 450mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Inductance | 10 µH |
| Current Rating (Amps) | 700 mA |