
| : | FLAG46M0157KH |
|---|---|
| : | Film Capacitors |
| : | KYOCERA AVX |
| : | NEW |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | FLA |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 1.181" (30.00mm) |
| Termination | Threaded, Male |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 480V |
| Height - Seated (Max) | 7.835" (199.00mm) |
| Capacitance | 150 µF |
| Size / Dimension | 3.346" Dia (85.00mm) |