| : | G220P03D32 |
|---|---|
| : | FET, MOSFET Arrays |
| : | Goford Semiconductor |
| : | MOSFET P+P-CH 3 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Goford Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-PowerVDFN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Configuration | 2 P-Channel |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 30W (Tc) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 12A (Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1305pF @ 15V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 22mOhm @ 3A, 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 25nC @ 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 8-DFN (3.15x3.05) Dual |