
| : | GX-304S-A-P-R |
|---|---|
| : | Proximity Sensors |
| : | Panasonic Industrial Automation Sales |
| : | M4 NON-THREADED |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Panasonic Industrial Automation Sales |
| Series | GX-300 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder |
| Output Type | PNP-NO |
| Sensing Distance | 0.047" (1.2mm) |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Cable Leads |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Stainless Steel |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67 |
| Indicator | LED |
| Response Frequency | 4kHz |