
| : | HAL1510 UA |
|---|---|
| : | Switches (Solid State) |
| : | TDK Micronas |
| : | MAGNETIC SWITCH |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Through Hole |
| Function | Unipolar Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 170°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 24V |
| Technology | Hall Effect |
| Sensing Range | 12mT Trip, 7mT Release |
| Current - Supply (Max) | 1.6mA |
| Supplier Device Package | TO-92UA |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |