
| : | HB6010HLT |
|---|---|
| : | Pulse Transformers |
| : | Pulse Larsen Antenna |
| : | MOD DUAL 1GP |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pulse Larsen Antenna |
| Series | HB6 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 350µH |
| Size / Dimension | 1.094" L x 0.480" W (27.80mm x 12.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Transformer Type | LAN 1000 Base-T, Power over Ethernet (PoE) |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.283" (7.20mm) |