
| : | HSMP-389F-BLKG |
|---|---|
| : | RF Diodes |
| : | Broadcom |
| : | RF DIODE PIN 10 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Broadcom |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Diode Type | PIN - 1 Pair Common Cathode |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Capacitance @ Vr, F | 0.3pF @ 5V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 2.5Ohm @ 5mA, 100MHz |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 100V |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Current - Max | 1 A |