
| : | HSMS-2850-BLKG |
|---|---|
| : | RF Diodes |
| : | Broadcom |
| : | RF DIODE SCHOTT |
| : | - |
| : | Strip |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Broadcom |
| Series | - |
| Package | Strip |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Diode Type | Schottky - Single |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Capacitance @ Vr, F | 0.3pF @ 1V, 1MHz |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 2V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |