
| : | IFQ06S-050ND300X200 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | TDK Corporation |
| : | RF EMI SHIELD S |
| : | - |
| : | Sheet |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Corporation |
| Series | IFQ06S |
| Package | Sheet |
| Product Status | ACTIVE |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Shape | Sheet |
| Type | Shielding Sheet |
| Width | 7.874" (200.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Adhesive | Conductive, Double Sided |
| Thickness - Overall | 0.003" (0.08mm) |