
| : | ISD15102FYI |
|---|---|
| : | Voice Record and Playback |
| : | Nuvoton Technology Corporation |
| : | IC VOICE REC/PL |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | ChipCorder® |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Automatic Gain Control, GPIO, Volume Control |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | SPI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Oscillator Type | Internal |
| Duration | 2 Min |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Output Signal | Analog - Single Ended, Bridge Tied Load (BTL), PWM Speaker Output |
| Input Signal | Analog - Single Ended, I2S, Microphone |
| Messaging | Multiple |
| Sampling Frequency | 4 ~ 48kHz |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |