
| : | LRPS-2-1+ |
|---|---|
| : | RF Power Dividers/Splitters |
| : | Mini-Circuits |
| : | 2 WAYS PWRSPLTR |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, Flat Leads |
| Size / Dimension | 0.310" L x 0.212" H (7.87mm x 5.38mm) |
| Insertion Loss | 0.5dB |
| Specifications | Isolation (Min) 25dB, 3° Imbalance (Max) |
| Frequency | 5 MHz ~ 500 MHz |