
| : | MAX266ACWI+ |
|---|---|
| : | Filters - Active |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC FILTER ACT P |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Filter Type | Universal Switched Capacitor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Supply | 4.74V ~ 12.6V, ±2.37V ~ 6.3V |
| Number of Filters | 2 |
| Filter Order | 2nd |
| Frequency - Cutoff or Center | 140kHz |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |