
| : | MAX270CWP+ |
|---|---|
| : | Filters - Active |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC FILTER 25KHZ |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Filter Type | Continuous Low Pass |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Supply | 4.74V ~ 16V, ±2.37V ~ 8V |
| Number of Filters | 2 |
| Filter Order | 2nd |
| Frequency - Cutoff or Center | 25kHz |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |