
| : | MAX3023EBC+T |
|---|---|
| : | Translators, Level Shifters |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC TRANSLTR BID |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Power Supply Decoupling |
| Package / Case | 12-WFBGA, CSPBGA |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Data Rate | 100Mbps |
| Supplier Device Package | 12-UCSP |
| Channel Type | Bidirectional |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channels per Circuit | 4 |
| Voltage - VCCA | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Number of Circuits | 1 |