
| : | MAX77658BANX+T |
|---|---|
| : | Power Management - Specialized |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | ULTRA-LOW POWER |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 36-XFBGA, WLBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | Battery Management |
| Current - Supply | 1mA |
| Supplier Device Package | 36-WLP (3.23x2.96) |