
| : | MMSTA05-TP |
|---|---|
| : | Single Bipolar Transistors |
| : | Micro Commercial Components (MCC) |
| : | GENERAL PURPOSE |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Micro Commercial Components (MCC) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | NPN |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Power - Max | 200 mW |